• „Mali Wielcy Odkrywcy”

• Przedszkolaki z grupy „ Motylki” ukończyły drugi etap Programu „Mali Wielcy Odkrywcy”, który dotyczył przyciągania magnetycznego. Dowiedziały się czym są magnesy, gdzie znajdują zastosowanie, jak działa siła magnesu i tworzyły magnetyczne konstrukcje. To doskonała nauka przez badanie i eksperymentowanie.

• DZIEŃ DINOZAURA

• Przedszkolaki z grupy „ Motylki” obchodziły Dzień Dinozaura i przeniosły się w prehistoryczny świat tych wyjątkowych i fascynujących gadów. Dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły.  Z łatwością rozpoznawały ich nazwy. Wspólnie wykonały makietę pt. „ W Parku Jurajskim”.

• DZIEŃ KOTA

• 17.02.2022r. dzieci świętowały Dzień Kota. W tym dniu odbyły się zajęcia, których celem było uwrażliwianie na potrzeby zwierząt i rozwijanie empatii. Upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając kocie maski i dorysowując sobie wąsy. Przedszkolaki poznały ciekawostki  związane z rasami kotów oraz sposobami ich właściwej pielęgnacji. Były też wesołe „kocie” zabawy podczas których „ Motylki” wykazały się  sprytem i zręcznością.