• Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w przedszkolach

• Szanowni rodzice od 01.06.2022 r. odbywa się postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023.

Zainteresowani rodzice zamieszkali na terenie Miasta Suwałk mogą składać wnioski o przyjęcie kandydata do oddziału przedszkolnego w formie papierowej do dyrektorów niżej wymienionych przedszkoli i szkół wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie poszczególnych kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w terminie od 1 czerwca 2022 r. godz. 9.00 do 6 czerwca 2022 r. do godz.15.00.

Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca odbędzie się w:

1. Przedszkole nr 2 w Suwałkach, ul. Waryńskiego 29 - 1 miejsce

2. Przedszkole nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach, ul. Skłodowskiej 7 - 2miejsca

3. Przedszkole nr 10 im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, ul. Nowomiejska 18 - 2 miejsca

4. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz – Kowalskiego w Suwałkach, ul. Klonowa 51 - 11* miejsc

6. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach

ul. Antoniewicza 5 - 1 miejsce

7. Przedszkole Niepubliczne „Happy Kids’ Club” w Suwałkach, ul. Szkolna 2 - 2 miejsca

8. Przedszkole Niepubliczne „Mali Bohaterowie” w Suwałkach, ul. Wesoła 12 - 9 miejsc

9. Przedszkole Niepubliczne „Emelek” w Suwałkach, ul. Pułaskiego 30E - 2 miejsca

*miejsca przeznaczone tylko dla dzieci w wieku 5 i 6 lat

W dniach 7 czerwca 2022 r. i 8 czerwca 2022 r. Komisja Rekrutacyjna przeprowadzi weryfikację złożonych wniosków oraz dołączonych do wniosków dokumentów.
            W dniu 9 czerwca 2022 r. o godzinie 9.00 zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
            Od dnia 9 czerwca 2022 r. od godziny 9.00 do dnia 13 czerwca 2022 r. do godziny 15.00 rodzice dzieci zakwalifikowanych powinni złożyć w przedszkolu lub szkole pisemne oświadczenie potwierdzenia woli przyjęcia kandydata.
            W dniu 14 czerwca 2022 r. o godzinie 8.00 zostanie wywieszona w ww. przedszkolach i szkołach lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych.