• ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W DWÓCH GRUPACH

• Szanowni Rodzice!

Informuję, że ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną oraz potwierdzone kolejne zachorowanie na Covid - 19 zostają zawieszone zajęcia stacjonarne w grupie "Sówki" oraz w grupie "Biedronki" od 03.12.2020 r. do 07.12.2020 r. Dzieci, które były obecne w dniu 27.11.2020 r. w przedszkolu zostają objęte kwarantanną do dnia 07.12.2020 r. Dla wszystkich wychowanków  z tych grup zostaje zorganizowana nauka zdalna.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia - Grażyna Jatkowska

Poniżej link z Zarządzeniem Dyrektora w sprawie zawieszenia zajęć.

Zarzadzenie_Dyrektora.pdf

• II i III miejsca naszych Przedszkolaków w konkursie SOSW w Suwałkach

• Dzieci z grupy ,,Biedroneczki" oraz "Sówki" wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Mój ukochany miś", który został zoorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Suwałkach. W kategorii 4 - latkow Il miejsce zajęła Maja Kubrak oraz III miejsce Jakub Radzewicz. W grupie najmłodszych uczestników dypolm otrzymała Gabrysia Skibowska i Marcin Jabłoński z  "Sówek"

Gratulujemy Przedszkolakom

• Tak się bawią nasze najmłodsze dzieciaki

• "Sówki" to pionierzy w edukacji przedszkolnej. Każdego dnia dzielnie pokonują wszystkie napotykane przeszkody. Zdobywają coraz więcej doświadczeń i są bardzo radosne podczas pobytu w przedszkolu. Kochają spacery i harce na placu zabaw.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Maluchy z grupy "Sówki" obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dużo opowiadały o swoich ulubieńcach, oglądały bajki i poznawały znane Misie. W grupie była również Fotobudka i powstało mnóstwo uroczych zdjęć.

• Zdrowo jem, więcej wiem.

• Przedszkolaki z grupy „Motylki” poprzez zabawy badawcze, zajęcia edukacyjne i muzyczne poszerzyły wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców oraz  ich roli w codziennej diecie. Wspaniale poradziły sobie z wyzwaniem „Moje warzywko - odgadnę szybko, potrzebna pomoc - jaki to owoc?”. Dzieci wiedzą, że należy jeść warzywa i owoce bo są smaczne i zdrowe, mają dużo witamin i można nimi zastąpić słodycze.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W MOTYLKACH

• Dzieci z grupy „Motylki” świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach i wspaniale je rysowały. Uczestniczyły w zabawach muzycznych, ruchowych a także rozwiązywały bajkowe zagadki. Chętne dzieci wspaniale wcieliły się w rolę aktorów i zaprosiły na przedstawienie pt. „ Kopciuszek”. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

• OWOCOWE SZASZŁYKI W BIEDRONKACH

• Dzieci z grupy Biedroneczki wykonały owocowe szaszłyki. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci nawyku dbania o zdrowie  poprzez przestrzeganie zasad zdrowego żywienia oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas wykonywania prac podczas ich przyrządzania. Szaszłyki były przepyszne!!!

• DEFIBRYLATOR NA BUDYNKU PRZEDSZKOLA

• Defibrylator AED to medyczne urządzenie do przeprowadzenia reanimacji po nagłym zatrzymaniu krążenia. Nowoczesne defibrylatory, są na tyle proste i intuicyjne w obsłudze, że osoby nawet bez przeszkolenia medycznego będą potrafiły udzielić efektywnej pierwszej pomocy. W Polsce powstały liczne akcje mające na celu upowszechnienie automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w miejscach publicznych, w różnych punktach miast.

W związku z realizacją projektu Budżetu Obywatelskiego "Serce na mapie Suwałk" na budynkach instytucji miejskich zamontowano lub są w trakcie montażu kapsuły AED.

1. Budynek Suwalskiego Ośrodka Kultury (SOK) ul. Jana Pawła II 5
            2. Budynek Starej Łaźni ul Andrzeja Wajdy 3
            3. Budynek Przedszkola nr 10, ul. Nowomiejska 18
            4. Budynek Stadionu Miejskiego, ul. Zarzecze 26 (Arena Suwałki)